Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Google ADS Danışmanlığı

Google ADS

Pazarlama sektörü dijital dünyaya adapte olurken yeni reklamcılık türleri gelişmiştir. Türkiye’nin en çok kullanılan arama motoru Google, Google Ads adlı aracıyla, işletmelerin internet ortamında ön plana çıkabilmeleri için çeşitli çözümler sunar. E-ticaret için önemli bir yere sahip olan bu araç, etkin bir biçimde kullanıldığı takdirde pazarlama çalışmalarına farklı bir boyut kazandırır.

// Google ADS

Google Ads Nedir?

Adwords olarak da bilinen Google Ads, dijital dünyayı aktif bir biçimde kullanan işletmelerin sanal dünyadaki etkinliklerini arttırmaya yönelik kullandıkları araçtır. Google Ads, işletmelere ait reklamların Google arama motorunda üst sıralarda yer almasını sağlar. Google Ads kullanılarak verilen reklamlar sayesinde firmalar, dijital pazarlama alanında başarı elde eder. Reklam geliri getirisi konusunda ilk sırada yer alan Google, Ads ile pazarlama çalışmalarında başarıyı beraberinde getirir.

Google, arama motoru pazarında %75’e varan paya sahiptir. Her gün 3.5 milyar aramanın gerçekleştirildiği Google’da reklam vermenin işletmelere fayda sağlayacağı açıkça görülür. Daha fazla tanınmak, web sitesine trafik oluşturmak, müşteri sayısını arttırmak, satış miktarını yükseltmek ve eğer mevcutsa insanların fiziksel mağazayı ziyaret etmesini sağlamak, Google Ads kullanmak için geçerli sebeplerdir.

Google ADS SEM Danışmanlığı Kadıköy
Sem Optimizasyonu Danışmanlığı
// Google ADS

Google Ads Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İşletmeler Google Ads kullanmadan önce hedef kitlelerini iyi belirlemelidir. Reklamın doğru kişilere ulaştırılabilmesi için yaş, cinsiyet, coğrafi konum ve dilsel hedefleme gibi veriler dikkate alınmalıdır. Reklamın gerçekleştirileceği gün ve saat de başarı oranını etkileyen etkenler arasındadır.

Google Ads ile dijital pazarlamayı keşfetmeye başlamadan önce mevcut pazarın da incelenmesi ve rekabet analizi yapılması gerekir. Rakip firmaların reklam çalışmalarına bakılarak kullandıkları anahtar kelimeler, reklam metinleri ve uzantıları tespit edilmelidir. Bu bilgiler ışığında anahtar kelimelerinizi planlarken işletmenizi en tepeye ulaştırmanız çok daha kolay hale gelecektir.

Google Ads, aylık reklam bütçenizi oluşturmanıza ve kendinize uygun planı uygulamanıza da imkan sağlar. Bu sayede her işletme kendi bütçesine uygun şekilde hareket edebilir ve Google ayrıcalıklarından faydalanabilir.