Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Grafik Tasarım Hizmeti

Grafik Tasarımı

Dijitalleşen dünyada işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmet, grafik tasarım olmuştur. Zira grafik tasarım uzmanlarının hazırladıkları içerikler, sosyal medya gündemini belirleyebilecek güce ulaşmıştır. Bu durum, grafik tasarımın farklı bir boyut kazanmasına neden olurken, işletmeler de bu güce sahip olabilmek için rakipleriyle bir tür görsel yarışa girmiştir. Tasarımlarıyla ön plana çıkan firmalar, potansiyel müşterilerinin zihinlerine kolayca yerleşebilmektedir.

// Grafik Tasarımı

Grafik Tasarımı Nedir?

Görsel bir hizmet olan grafik tasarımı; pazarlama, reklam, bilgi verme ve propaganda amacıyla kullanılmaktadır. Grafik tasarım geçmişte daha çok dergi, gazete ve billboard gibi şekillerde karşımıza çıkarken, günümüzde adı sıklıkla dijital dünya ile bir araya gelmektedir.

Tasarımlarıyla sosyal medyadaki gündeme şekil veren markalar, bilinirliklerini giderek daha büyük bir hızla arttırmaktadır. Güzel bir tasarım ile sosyal medyada paylaşılan içerikler, tasarım bakımından iyi görünmeyen içeriklere kıyasla daha fazla kişiden etkileşim alır. Bu durum, firmaların yaptıkları kampanya ve reklam çalışmalarının etkisini de belirler. Firmaların başarısını doğrudan etkileyebilecek kadar önemli hale gelen grafik tasarımları, mutlaka bir grafik tasarım uzmanı tarafından gerçekleştirilmelidir.

Grafik Tasarım Danışmanlığı
Grafik Tasarım Ajansı
// Grafik Tasarımı

Grafik Tasarımı Neden Önemlidir?

Grafik tasarım bir firmanın kurumsal hale gelebilmesi için olmazsa olmazdır. Nitekim, grafik tasarıma dahil olan; logo, ambalaj, etiket, afiş, billboard, tabela, kartvizit ve üniforma gibi öğeler olmadan bir marka düşünülemez. Bunun yanında firmanın internet sitesinde yer alacak banner tasarımından, sosyal medya içeriklerine kadar geniş bir ihtiyaç listesi vardır. Tüm bunlar iyi düşünülmemiş tasarımlar ile oluşturulduğunda, müşterilerin firmaya ait görüşleri zedelenir. Profesyonel görünmeyen, güvenilir bir duruş sergilemeyen, rakiplerine kıyasla acemi bir izlenim veren firmalar, başarısızlığa doğru sürüklenir.

Oysa dikkat çekici tasarımlara sahip reklam araçları, daha fazla müşteri kazanılması için en etkili yöntemdir. Örneğin; insanları tekrar bakmaya teşvik eden, tasarımıyla konuşulan bir sosyal medya gönderisi fazla etkileşim alacağı için, internette kolayca yayılarak daha fazla insana, oldukça hızlı bir biçimde ulaşılabilmeyi sağlar.