Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Kurumsal Kimlik Danışmanlığı

Kurumsal Kimlik Danışmanlığı

Kurumsal kimlik, öncelikle markanın kendi içerisinde başlar. Markanın kendisini ifade etme şekli, kurumsal kimlik olarak tanımlanır. İç süreçler, stratejiler ve değerler, kurumsal kimliğin oluşmasında önemli etmenlerdir. Çalışanlarınızın kim olduğundan hedef kitlenize kadar, kurumsal kimliğinizi belirleyen bir takım detaylar mevcuttur. Kurumsal kimlik danışmanlığı ise tüm etmenleri ahenkle bir araya getirerek, bütünün en güzel halini müşterinize ulaştırmayı amaçlar.

// Kurumsal Kimlik Danışmanlığı

Kurumsal Kimlik Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal kimlik danışmanlığının ne olduğunu öğrenmeden önce, kurumsal kimlik ile marka kimliğinin birbirinden farklı iki kavram olduğu bilinmelidir. Marka kimliği bir kurumun dış sesi ise kurumsal kimlik onun iç sesidir.

Markanızın planı olarak görülebilecek kurumsal kimlik bir firmanın insanlara, rakiplerine ve çalışanlarına sunmak istediği görünümdür. Logo gibi marka tasarımlarından ziyade kurumsal kimlikte önemli olan şirket kültürü ve iç değerledir. Markanın planladığı tüm iletişim, tasarım ve bilgi tanımları kurumsal kimlik ile bağdaşmalıdır. Reklam ve pazarlama çalışmaları, e-postalar, belgeler, sunumlar, müşteri portföyü, marka çalışanları, çalışan üniformaları ve ürün paketlemeleri, kurumsal kimliğe dahil olan birçok şeyden yalnızca birkaçıdır.

Kurumsal Kimlik Danışmanlığı Kadıköy
Kurumsal Kimlik
// Kurumsal Kimlik Danışmanlığı

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

Kurumsal kimlik, tıpkı marka kimliği gibi firmayı müşterilerinin gözünde diğer firmalardan farklı kılmak için gereklidir. Aynı zamanda hedeflerinde, tasarımlarında ve iletişimde tutarlı olan firmalar, potansiyel tüketicilerin gözünde güvenilir bulunur. Profesyonel bir kurumsal kimliğe sahip firmalar, sektörde de güçlü bir duruş sergiler.

Bir kuruluştan gelen tüm mektup, e-posta, belge, sunum ve notlar kurumsal kimlik içerir. Şirketin kullandığı yazı tipi, sunum stili, logonun yerleştirilişi ve boyutlandırılması, kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçasıdır. Bunun sonucunda bir firmaya ait belgeye bakılara, o firmanın kurumsal kimliği açıkça görülebilir.

Kurumsal kimlik, bir firma hakkında olumlu görüş yaratabileceği gibi olumsuz bir imaj da oluşturabilir. Yanlış tasarım öğeleri içeren belgeler, firmanın zayıf bir kurumsal kimliğe sahip olduğu düşüncesini ortaya koyar.  Önemli organizasyonlara gönderilen belgelerdeki bu tür eksiklikler, firmalar için büyük sorunlar yaratabilir. Zira kurumsal kimlik, marka kimliğini belirleyecek düzeyde önemlidir. Bu nedenle kurumsal kimlik danışmanlığı, firmaların mutlaka alması gereken bir hizmettir.