Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Sosyal medya danışmanlığı

Sosyal Medya Yönetimi

Küçük veya büyük, tüm işletmeler mümkün olabildiğince fazla kişinin kendilerini keşfetmelerini ister. Birbirinden farklı sosyal medya kanalları ise bu isteği gerçekleştirmek için mükemmel araçlardır. Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya uygulamaları Instagram, TikTok, Facebook, Snapchat, Youtube ve Twitter, milyonlarca kişiye ulaşabilmenin en kısa ve hızlı halidir. Bu sebeple işletmeler, internet ortamındaki varlıklarını yalnızca bir web sitesi ile sınırlamamalıdır.

// Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

İçerik sağlayıcılar ile takipçiler arasında aktif bir iletişim ortamı oluşturulabilen sosyal medya uygulamaları, günümüzün medya kanallarıdır. Bu medya kanalları, sosyal medya yönetimi planlamasıyla etkin bir biçimde kullanıldığında, firmaların bilinirliğinde önemli fark yaratır.

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen kampanya, etkinlik ve yeni ürün tanıtımı gibi içerikler, önceden bir uzman tarafından belirlenmiş hedef kitleye kolaylıkla duyurulabilir. Geleneksel pazarlama yöntemlerine kıyasla oldukça düşük bütçelerle, binlerce kişiye ulaşılabilmeyi sağlayan bu yöntem, artık bütün marka ve şirketler tarafından temel bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Sosyal medya yönetimi sayesinde elde edilen başarı sürdürüldüğü takdirde, firmaların müşteri sayısında belirgin bir artış yaşanır. Müşterileri ile aktif olarak iletişim kuran, onların görüşlerini yanıtlayan ve ürünlerinin tanıtımını sosyal medya ağları üzerinden gerçekleştirenler, rakiplerine kıyasla daha fazla bilinirlik kazanır.

Sosyal medya yönetimi
Sosyal medya danışmanlığı kadıköy
// Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve markanızı daha fazla kişiye ulaştırmak için analizlerde bulunan sosyal medya uzmanları, ihtiyaç duyulan tüm verilere sahiptir. Hedef kitlenizden, rakiplerinize kadar gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra, firmanıza uygun sosyal medya yönetimi planlaması oluşturulur. Bu planlamada hangi sosyal medya ağlarında daha etkin olmanız gerektiği gibi birtakım kararlar alınır. Devamında işletmenizi profesyonel hale getirmek için hesaplarınız titizlikle hazırlanır. Bu adımlar tamamlandıktan sonra hedef kitlenize özel düzenlenmiş içerik planlamanızı takipçileriniz ile buluşturmaya hazır olursunuz!

Tüm bunlar sosyal medya yönetimine dahilken, uzman olmayan bir kişinin hazırladığı içerik planlaması kesinlikle profesyonel bir görünüm sağlayamaz. Hatta sosyal medya yönetimine harcadığınız vaktinizi, ürün ve hizmetlerinizi iyileştirmeye ayırdığınızda zamanınızı çok daha verimli kullandığınızı siz de fark edebilirsiniz.