Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Tiktok ADS Reklam Ajansı

TikTok Reklamcılığı

TikTok reklamcılığı, dijital pazarlama ile ilgilenen kişilerin bilmesi gereken önemli bir reklamcılık yöntemidir.

Google’ın son güncellemelerinin ardından sosyal medyada aktif olarak yer alan işletmelerin büyüme hızında belirgin bir artış yaşandığı görülmektedir. Son yıllarda dijital pazarlama için en çok tercih edilen içerik çeşidi ise videolardır. Öyle ki video içeriklerinin dijital pazarlamadaki önemi %83 oranında artmıştır. Günümüzde işletmeler ürün veya hizmetlerini tanıtırken videolardan yardım almakta ve bunları yayınlamak için en fazla aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarını tercih etmektedir. 60 saniyeye kadar videoların paylaşılabildiği TikTok, online pazarlama için son derece uygun bir ortama sahiptir ve TikTok reklamcılığı ile işletmeler, tanınmışlıklarını ve satışlarını arttırmaktadır.

// TikTok Reklamcılığı

TikTok Reklamcılığı Nedir?

İlk kez 2016 yılında kullanıcıya sunulan TikTok adlı sosyal medya platformu, insanların çeşitli akımlarla dikkat çeken videolar, fotoğraflar ve GIF’ler paylaşabildiği, gerekli koşulları sağladığındaysa canlı yayınlar açabildiği bir uygulamadır. Kullanıcılarının %66’sının 30 yaşın altığında olduğu ve %41’inin ise 16-24 yaş arasında olduğu TikTok, özellikle Z kuşağını hedef alan kişi veya işletmeler için etkili bir ortamdır. Günümüzde TikTok kullanan yetişkin bireylerin sayısı giderek artıyorken, uygulamanın dünya çapındaki güncel kullanıcı sayısı 800 milyon’dur. Tüm bu veriler ışığında TikTok reklamcılığı, yeni nesil pazarlamanın yükselen yıldızıdır.

Tiktok Reklam Ajansı
Tiktok Ads Ajansı Kadıköy
// devam

TikTok reklamcılığı ile ilgilenen firmalar öncelikle kendilerine ait bir hesap oluşturmalı ve TikTok’un değişen akımlarına ayak uydurarak kendilerini bu sanal ortama adapte etmelidir. TikTok’ta reklam vererek hitap edilen kitleyi daha hızlı bir şekilde genişletmek mümkündür. Ancak reklam verirken hedef kitle ve rakip analizinin bir uzman tarafından doğru şekilde gerçekleştirilmiş olması büyük öneme sahiptir.

İşletmelerin TikTok’da etkinliklerini arttırmak için tercih edebilecekleri bir diğer TikTok reklamcılığı ise platformda yer alan, takipçi sayısı yüksek ve güvenilir kullanıcılar ile ücretli anlaşmalar yapmaktır. Birçok firma bu yol ile ürün ve hizmetlerini, insanlara en hızlı ve en iyi şekilde tanıtmanın kolaylığını yaşamaktadır.

TikTok, yalnızca eğlence amaçlı olarak kullanılan bir sosyal medya uygulaması olarak görülmemeli, sahip olduğu potansiyel göz ardı edilmemelidir.